CNME Maastricht wegbezuinigd?!

Kennis voor NME
 
14 juni 2011

CNME Maastricht wegbezuinigd?!

 

Gemeente Maastricht snijdt in het hart van natuur en milieu!

 

Vorige week is bekend geworden dat de gemeente Maastricht bezuinigt op de opdrachten voor het CNME (Centrum voor Natuur en Milieu Educatie). Het zou om € 300.000 gaan. Het CNME kan zo'n grote bezuiniging niet opvangen. Met deze bezuiniging wordt het kloppend hart van de gemeente op het gebied van natuur, milieu en duurzaamheid vernietigd.

 

 

Onmisbare schakel

Duurzaamheid, klimaat, leefbaarheid en gezondheid zijn belangrijke thema's voor het stadsbestuur. Met het CNME beschikt de gemeente over een enorm netwerk waarin de betrokkenheid van maatschappelijke organisaties gebundeld en gecoördineerd wordt ingezet. Het CNME zit in de haarvaten van de samenleving, daar zou de gemeente Maastricht juist gebruik van moeten maken bij de uitvoering van beleid. Er is een grote behoefte aan actieve communicatie over natuur en milieu. Het CNME is en blijft een onmisbare schakel tussen gemeente en burgers. In de stad Maastricht komen burgers, vooral ook kinderen, niet als vanzelf in aanraking met natuur. Juist in een stad met hoge ambities op het gebied van duurzaamheid is deze bezuiniging onbegrijpelijk en inefficiënt. Jarenlange investeringen van de gemeente en van vele maatschappelijke vrijwilligersorganisaties dreigen te worden weggegooid.

 

Geen toekomst

Grijs en grauw of sjiek en sjoen? Zonder CNME geen toekomst voor mens en natuur.

Het CNME roept iedereen op die natuur en milieu een warm hart toedraagt, om in actie te komen. Zet je eigen netwerk in of reageer via de website van het CNME. Voor meer informatie kunt u bellen met Lara Klaassen, directeur CNME: 0615050504.

 

reageren op deze pagina

 

Delen |
 
NMEpodium is een samenwerkingsverband van IVN, GDO, Veldwerk Nederland, SMEAdvies en VVM Sectie NME en is financieel mogelijk door het Ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie.