Investering in natuur betaalt zich ruimschoots terug

Kennis voor NME
 
07 januari 2011

Investering in natuur betaalt zich ruimschoots terug

Investeren in natuur rendeert, zo betoogt Kees de Ruiter in het NRC Handelsblad van 3 januari. De Ruiter is nu directeur van ARK Natuurontwikkeling en daarvoor was hij directeur Platteland bij het ministerie van LNV. 'Natuur is niet alleen schoonheid en troost, maar vertegenwoordigt ook een grote economische waarde.' Natuurbeleid is hierdoor terecht ondergebracht onder het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I).

 

Natuur en gezondheid

Zo geeft De Ruiter in het artikel aan dat als kinderen vertrouwd raken met natuur dat op latere leeftijd gezondheidsproblemen voorkomen kunnen worden. En als kinderen vertrouwd raken met natuur dan zal dat ook in hun toekomstig leven en de besluiten die zij nemen altijd door blijven werken. Daarom is het ook zo belangrijk dat natuur- en milieueducatie (NME) een vast onderdeel van de opvoeding blijft vormen. Hierin hebben scholen via verschillende vakken maar zeker ook ouders een grote rol.

 

Economische waarde van natuur

De Ruiter noemt verschillende economische argumenten om in natuur te investeren:

  • Natuur geeft besparingen in de gezondheidszorg;
  • Natuurgebieden binden grote hoeveelheden CO2 en filteren fijnstof;
  • Natuur houdt de kustverdediging betaalbaar;
  • Natuur leidt tot recreatie en toerisme;
  • Natuur maakt woningen aantrekkelijker en verhoogt de onroerendezaakbelasting;
  • Natuur is een bron van delfstoffenwinning.

 

Bron: NRC Handelsblad, 3 januari 2011, Opiniepagina

Meer informatie: zie de website van Ark Natuuronwikeling

 

 

reageren op deze pagina

 

Delen |
 
NMEpodium is een samenwerkingsverband van IVN, GDO, Veldwerk Nederland, SMEAdvies en VVM Sectie NME en is financieel mogelijk door het Ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie.